Ian

20. listopadu 2011 v 18:59 | Aranuir |  Fantazie se spoustou inkoustu
Za celé sezení mluvili asi jako já při lovu. Vše bylo nesmírně napjaté. Mohlo se snad zdát, že mezi přítomnými není jediný, který by se zaobýval naším problémem. Všichni se navzájem pozorovali. Nikomu nemohl ujít ani jediný pohyb, proto když jsem neočekávaně vyskočil na nohy, všichni nadskočili.
"Chápu, je mezi vámi více věcí na probírání, ale mohli byste alespoň jednou odložit politiku na dobu, kdy tu nebudu? Nebudu předstírat, že Vám rozumím, ani že to toleruji. Pomozte mi, pak se dohadujte, jak dlouho chcete." Řekl jsem to vztekle, možná až moc.
"Raiden je někde tam a my se musíme rozhodnout ještě dnes!" Moje zlost se probourávala přes moji pečlivě stavěnou zeď v mojí hlavě.
"Uvolni se, nenech se ovládat svými emocemi." Ten tichý hlas mého otce mi zněl v hlavě. V posledních snech se mi ho protivilo poslouchat. Nebyl jsem jako můj otec. Doufal jsem v to.
"Iane, přestaň. Jseš v krizové situaci, ale ber ohled na to, že pro tebe děláme vše, co je v naší moci. Nebudeme kvůli tobě měnit tradici. Je to pouze jeden člověk a to ani z našeho kmene. Už tak jsme ti udělali hodně ústupků. Není v naší povaze, dělat něco unáhleného. Dnes se nerozhodneme určitě." Ackley si mě chvíli přeměřoval a pak znova nasadil svou kamennou tvář. Pokračovali v neunavném pozorování sami sebe a už se na mě ani nepodívali. Význam té poslední věty ve mě zbuzoval pocit bezmoci. Ten jsem s námahou potlačil a energie se přemístila do mé doutnající zuřivosti.
Bez sebemenších problémů jsem odhodil vysoké křeslo a odkráčel pryč z místnosti.
"Ať si tam ti dědci sedí dál. Já je nepotřebuji. Když mi nepomůžou, půjdu sám. Zvládnu to."
Na cestě do mé chalupy jsem potkával známé lidi z kmene. Všichni na mě zírali s úžasem. Nevšímal jsem si jich. Ale nemohl jsem si nevšimnout jednoho bolestného obličeje.
Když jsem konečně doběhl ke mně domů, ani jsem moc nepřemýšlel, co si všechno balím do tlumoku. Jen naprosto nezbytné věci. Byl jsem zbalen rychlostí blesku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 happysitecelebs happysitecelebs | Web | 20. listopadu 2011 v 19:05 | Reagovat

http://vianocny.datart.sk/ema-porubska-si-praje-notebook-hp/
hlasy vám ráda oplatím :) len pošlite link :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama